Jogurt je mliječni proizvod koji se dobiva fermentacijom mlijeka s jogurtnom kulturom. Konzumacija jogurta koji sadrži aktivne, žive bakterije korisna je za probavu.
Za zdravije sutra opskrbite se zdravim bakterijama
Opskrbite se zdravim bakterijama. Da! Dobro se pročitali. 🙂 Zdravim bakterijama.
Zašto?
Neki jogurti sadrže aktivne, žive bakterije poznate kao probiotici koje mogu pomoći u održavanju crijeva zdravim. Opskrbljuju naš probavni trakt dobrim (zdravim) bakterijama kako bi ojačali prirodnu floru u traktu, pomažu probavi i jačaju imunološke reakcije tijela. U osnovi, jogurt donosi dobre bakterije u vaša crijeva da pokrenu probavu i pomognu vam da se riješite toksina.
Jogurt se često pasterizira, zatim fermentira s različitim kulturama živih bakterija i inkubira na određenoj temperaturi kako bi se potaknuo rast bakterija. Kultura fermentira laktozu, prirodni šećer koji se nalazi u mlijeku. Time nastaje mliječna kiselina, koja jogurtu daje prepoznatljiv okus.
Jogurti mogu biti bogati proteinima, kalcijem, vitaminima i živim kulturama ili probioticima, koji mogu poboljšati crijevnu mikrobiotu. Oni mogu pružiti zaštitu kostima i zubima i pomoći u sprječavanju probavnih problema.
Savjet: Izbjegavajte jogurte bez masti ili s malo masti, jer sadrže puno šećera. Odaberite jogurte sa živim ili aktivnim kulturama.
Povezano: Maline, kupine, borovnice – Izuzetno vrijedni darovi prirode