Triler “Par na broju 9” autorice Claire Douglas donosi uzbudljivu priču o obitelji, tajnama, prevarama koja zaokuplja pozornost od prve stranice.
Trudna Saffron Cutler sa svojim će se dečkom Tomom useliti u dugo priželjkivani dom u Beggars Nooku, spokojnom selu u regiji Cotswolds – i odmah se baciti na renoviranje. Ni u najluđim snovima ne očekuje da će građevinski radnici u dvorištu iskopati dva tijela. Zločin je, prema zaključcima forenzičara, počinjen prije najmanje 30 godina. Saffy nema razloga za brigu – sve dok policija ne zatraži razgovor s bivšom vlasnicom kućice. Saffynom bakom, Rose. Što se dogodilo u ulici Skelton Place na broju 9? Koju je ulogu u cijeloj priči odigrala njezina baka? I je li Saffy sada u opasnosti? (Sinopsis izdavača)
Par na broju 9 – moje misli
Ovo je prva knjiga autorice Claire Douglas koju sam pročitala i mogu reći da mi je njezino pisanje privuklo pozornost. Par na broju 9 intrigantna je priča koja uključuje tri generacije žena iz iste obitelji – mladu ženu Saffy, njezinu majku Lornu i baku Rose. Kada na samom početku Saffy i njezin partner Tom pronađu zakopana dva tijela u vrtu, nameću se brojna pitanja. Tko su oni? Tko ih je ubio? Koliko dugo se tu uopće nalaze? Jer to je ipak kuća u kojoj je nekad živjela njezina baka Rose.
Priča je ispričana kroz perspektivu prošlosti i sadašnjosti. Sadašnjost pratimo preko Saffy, Lorne i čovjeka po imenu Theo, a prošlost upoznajemo iz perspektive Rose koja je živjela upravo na tom mjestu – u ulici Skelton Place na broju 9.
Rose koja boluje od Alzheimerove bolesti spominje imena nepoznatih ljudi, ali njezine izjave nisu previše relevantne. Dok policija nastoji otkriti identitet zakopanih osoba, zbunjujuće informacije koje daje Rose tjeraju nas na razmišljanje jesu li imena koja spominje povezana s pronađenim tijelima. Saffy je odlučna otkriti sve detalje što je dovodi i u opasnost.
Iako mi se na trenutke činilo da će radnja biti predvidiva, moram priznati da je autorica odlična u skrivanju istine i ne otkriva ništa dok ne dođe pravi trenutak. Priča je puno složenija nego što se čini, postoji cijela povijest događanja koja su prethodila svemu ovome te brojni neočekivani obrati.
Oštroumno i uvjerljivo
Autorica se u romanu dotaknula brojnih tema – obitelji, ljubavi, seksualnosti, straha, gubitka pamćenja, majčinstva, podrijetla, zlostavljanja, ubojstava – i sve ih je odlično povezala i uobličila na stranicama ovog oštroumnog i uvjerljivog romana.
Tempo je ravnomjerno raspoređen, radnja cijelo vrijeme drži našu pozornost. Knjiga se čita lako. Toplo preporučujem ovaj kriminalistički triler svima koji traže napetost i zanimljivu priču koja će im držati pozornost.
Recenzija i foto: Marijana Glavaš, urednica
Povezano: Čitam te kao knjigu autorice Emily Henry – Recenzija